Ranking kredytów hipotecznych – luty 2018

O budowie własnego domu myślą osoby, które mają stabilne zatrudnienie. Ze względu na trudne warunki rynkowe przeważnie są to osoby, które mają przynajmniej 30 lat. W niniejszym zestawieniu pt. ranking kredytów hipotecznych w lutym 2018, chciałbym przedstawić moim zdaniem najlepsze oferty, dla kwoty kredytu 400 tys. zł, na budowę domu o wartości 450 tys. zł, zaciągniętej na okres 30 lat. Dodatkowym założeniem są także równe raty.

Na pierwszym miejscu uplasował się Bank Pekao. W tej ofercie rata kredytu wyniesie 1801 zł, przy RRSO wynoszącym 3,77% oraz prowizji 1,9%. Ubezpieczenie niskiego wkładu własnego jest wymagane. Minusem może być także wymagana polisa na życie, jeśli suma wieku kredytobiorcy i okresu kredytowania przekracza 65 lat. Dużym plusem z kolei są wakacje kredytowe możliwe dwa razy w ciągu całego okresu kredytowania.

Na drugim miejscu znalazł się Bank BPS, z kwotą raty wynoszącą 1843 zł i RRSO w wysokości 3,94%. Plusem oferty jest nie wymagane ubezpieczenie na życie oraz wakacje kredytowe raz w roku. Minusem z kolei jest prowizja za udzielenie kredytu.
Na trzecim miejscu uplasował się w moim rankingu bank BZ WBK z miesięczną ratą kredytu w wysokości 1843 zł, przy RRSO wynoszącym 4,02%. Zaletą jest tutaj to, że kredyty wypłacane w transzach objęte są karencją w spłacie kapitału, do czasu kiedy zostanie wypłacona ostatnia transza.

Czwarte miejsce otrzymał kredyt hipoteczny Banku Pocztowego, z ratą w wysokości 1821 zł i RRSO 4,11%.
Piąte, ostatnie miejsce w rankingu najlepszych kredytów hipotecznych luty 2018 zajął bank Millenium. Tu kwota raty wyniesie 1914 zł, przy RRSO na poziomie 4,39%. Zaletą jest tu 0% prowizji za udzielenie kredytu, a także niższe nawet o 0,5% marże dla klientów.

Paweł

Paweł

Interesuję się finansami i chętnie pomogę w podjęciu optymalnej decyzji.
Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *